Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st XI - VSDCA: East / West 13 29 Feb 20 Noble Park
160 MA Perera 53 N Perera 32 D Vandergert 27*  CB Kennon 3/14 H Dixon 3/32 D Greene 2/26
def Balwyn
71  MA Perera 4/14 N Weerakkody 2/17
Noble Park Reserve (Pat Wright Senior Oval) 
2nd XI - VSDCA: East / West 13 29 Feb 20 Balwyn
2/127 GR Looker 56* DJ Kiely 41  SV Jasin Pathiranage 2/27
def Noble Park
9/125(cc)  SJ Garrard 4/41 D Ramjee 2/20
Gordon Barnard Reserve (#1 - West Oval) 
3rd XI - VSDCA: South / East 13 29 Feb 20 Balwyn
85  GW Johnston 3/15
def by Elsternwick
9/127(cc) AR Chisholm 49*  ML Letcher 2/6 L Mullenger 2/27 J Jacob 2/28
Gordon Barnard Reserve (#2 - East Oval) 
4th XI - VSDCA: South / East 13 29 Feb 20 Elsternwick
6/170(cc) BT Hammer 69 JD Dunnachie 44  I Chhavniwala 2/21
def Balwyn
5/148(cc) J Henry 75* JW Kennon 25*  LM Chowdhury 2/37
Elsternwick Park (Oval #2) 
U15 - VSDCA: J G Craig - East Group 7 16 Jan 20 Endeavour Hills
43  P De Silva 4/4 JS Lyndon 2/3 Z Taylor 2/5
def by Balwyn
1/44 PJ Carroll 26*  
Gordon Barnard Reserve (#1 - West Oval) 
U14 B - ECA: EC Orr (Balwyn / Deepdene) 9 21 Feb 20
28 Feb 20
Balwyn/Deepdene
105 EM Carlin 31  J Gouldson 2/9 E Stilve 2/12 S McNulty 2/15
def by Box Hill
8/177(cc) IR White 60  HR Cran 2/19
Balwyn Park (North Oval) 
U12 B - ECA: E R Frampton 9 22 Feb 20
29 Feb 20
Balwyn
153 A Devarajan 40* Y Dobson 29  J Craik 2/13
def Balwyn Blasters
48  C Watt 2/2 J Denier 2/3
and 69  A Devarajan 4/0 J Denier 2/10
Balwyn Park (North Oval) 
U12 C - ECA: RK Wilkins 14 29 Feb 20 Hays Deeners Green
7/55(cc)  C Wilks 2/4
def by Balwyn
3/80(cc)  
Hays Paddock (South Oval) 
U10 - Yellow 14 29 Feb 20 Mont Albert Gold
3/120(cc)  
def Balwyn
10/47(cc)  O Edey 3/1 J Reddoch 2/5
Elgar Park (Elgar Park North East) 
U17 - ISEC: Sunday - Robert Ary Shield 9 9 Feb 20
16 Feb 20
Balwyn
158 LM Reidy 55 TW Audley 31  T Noonan 4/13 JP Hoyne 2/18 C Hankin 2/30
def Murrumbeena (Maroon)
66  JS Lyndon 3/13 TW Audley 2/5 H Begley 2/6 KW Rice 2/18
Gordon Barnard Reserve (#1 - West Oval) 
U15 A - ISEC: Sunday Turf - Iain Giles S 9 9 Feb 20
16 Feb 20
Murrumbeena (Gold)
6/194(cc) T Davies 49 W Parkin 34* P Chivers 30  M Dias 3/45
def Balwyn
118  D Holt 3/19 Z Coplestone 2/5
Murrumbeena Park (Peter Robertson Oval) 
T20 Twilight 2019/2020 1 26 Nov 19 Kew
6/153(cc) JW Hastings 34 AF Chalkley 33  H Dixon 2/27
def Balwyn
9/135(cc) LA Gambell 33 AK Narayana 32  A Burge 4/23 O Birts 2/16
Victoria Park (Kew) (North Oval) 
U15 - VSDCA: J G Craig - Finals GF 26 Jan 20 Bayswater
2/224(cc) M Sacristani 96* D Roe 54 M Parker 53  
def Balwyn
170 O Horlock 78 P De Silva 32*  D Roe 3/13 L Dowling-Horgan 3/31 G Lawson 2/31
Bayswater Oval