Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
11 Oct 19 5:15PM Burwood Black   def by   Box Hill Hartwell Sports Ground (West Oval) Final result entered and confirmed
11 Oct 19 5:15PM Richmond Union Yellow   def by   Ashburton Willows Blue Fletcher Park (Fletcher #2) Final result entered and confirmed
11 Oct 19 5:15PM Donvale   drew   Glen Iris Wyer Rieschiecks Reserve (Oval 1) Final result entered, no confirmation
11 Oct 19 5:15PM Clifton Hill Red   def   Kew Junior Green Ramsden Street Oval and Pavilion Final result entered and confirmed
11 Oct 19 5:15PM Edinburgh Burgundy   def   Balwyn/Deepdene Sir Herbert Olney Oval Final result entered and confirmed
Round 2
18 Oct 19 5:15PM, 25 Oct 19 5:15PM Kew Junior Green   v   Richmond Union Yellow Hays Paddock (North Oval)  
18 Oct 19 5:15PM, 25 Oct 19 5:15PM Glen Iris Wyer   v   Burwood Black Burke Road South Progress result entered
18 Oct 19 5:15PM, 25 Oct 19 5:15PM Ashburton Willows Blue   v   Edinburgh Burgundy Ferndale Park Progress result entered
18 Oct 19 5:15PM, 25 Oct 19 5:15PM Balwyn/Deepdene   v   Clifton Hill Red Balwyn Park (North Oval) Progress result entered
18 Oct 19 5:15PM, 25 Oct 19 5:15PM Box Hill   v   Donvale Bennettswood Reserve (South Oval) Progress result entered
Round 3
1 Nov 19 5:15PM, 8 Nov 19 5:15PM Burwood Black   v   Kew Junior Green Hartwell Sports Ground (West Oval)  
1 Nov 19 5:15PM, 8 Nov 19 5:15PM Richmond Union Yellow   v   Box Hill Fletcher Park (Fletcher #2)  
1 Nov 19 5:15PM, 8 Nov 19 5:15PM Ashburton Willows Blue   v   Clifton Hill Red Ferndale Park  
1 Nov 19 5:15PM, 8 Nov 19 5:15PM Balwyn/Deepdene   v   Donvale Balwyn Park (North Oval)  
1 Nov 19 5:15PM, 8 Nov 19 5:15PM Edinburgh Burgundy   v   Glen Iris Wyer Sir Herbert Olney Oval  
Round 4
15 Nov 19 5:15PM, 22 Nov 19 5:15PM Kew Junior Green   v   Balwyn/Deepdene Hays Paddock (North Oval)  
15 Nov 19 5:15PM, 22 Nov 19 5:15PM Glen Iris Wyer   v   Ashburton Willows Blue Burke Road South  
15 Nov 19 5:15PM, 22 Nov 19 5:15PM Donvale   v   Richmond Union Yellow Rieschiecks Reserve (Oval 1)  
15 Nov 19 5:15PM, 22 Nov 19 5:15PM Clifton Hill Red   v   Burwood Black Ramsden Street Oval and Pavilion  
15 Nov 19 5:15PM, 22 Nov 19 5:15PM Box Hill   v   Edinburgh Burgundy Bennettswood Reserve (South Oval)  
Round 5
29 Nov 19 5:15PM, 6 Dec 19 5:15PM Burwood Black   v   Balwyn/Deepdene Hartwell Sports Ground (West Oval)  
29 Nov 19 5:15PM, 6 Dec 19 5:15PM Glen Iris Wyer   v   Box Hill Dorothy Laver Reserve (East Oval Saxby Rd)  
29 Nov 19 5:15PM, 6 Dec 19 5:15PM Ashburton Willows Blue   v   Kew Junior Green Ferndale Park  
29 Nov 19 5:15PM, 6 Dec 19 5:15PM Clifton Hill Red   v   Richmond Union Yellow Ramsden Street Oval and Pavilion  
29 Nov 19 5:15PM, 6 Dec 19 5:15PM Edinburgh Burgundy   v   Donvale Sir Herbert Olney Oval  
Round 6
13 Dec 19 5:15PM Kew Junior Green   v   Edinburgh Burgundy Hays Paddock (North Oval)  
13 Dec 19 5:15PM Richmond Union Yellow   v   Burwood Black Fletcher Park (Fletcher #2)  
13 Dec 19 5:15PM Donvale   v   Clifton Hill Red Rieschiecks Reserve (Oval 1)  
13 Dec 19 5:15PM Balwyn/Deepdene   v   Glen Iris Wyer Balwyn Park (North Oval)  
13 Dec 19 5:15PM Box Hill   v   Ashburton Willows Blue Bennettswood Reserve (South Oval)  
Round 7
31 Jan 20 5:15PM Kew Junior Green   v   Glen Iris Wyer Hays Paddock (North Oval)  
31 Jan 20 5:15PM Richmond Union Yellow   v   Edinburgh Burgundy Fletcher Park (Fletcher #2)  
31 Jan 20 5:15PM Donvale   v   Burwood Black Rieschiecks Reserve (Oval 1)  
31 Jan 20 5:15PM Balwyn/Deepdene   v   Ashburton Willows Blue Balwyn Park (North Oval)  
31 Jan 20 5:15PM Box Hill   v   Clifton Hill Red Bennettswood Reserve (South Oval)  
Round 8
7 Feb 20 5:15PM, 14 Feb 20 5:15PM Burwood Black   v   Ashburton Willows Blue Hartwell Sports Ground (West Oval)  
7 Feb 20 5:15PM, 14 Feb 20 5:15PM Richmond Union Yellow   v   Glen Iris Wyer Fletcher Park (Fletcher #2)  
7 Feb 20 5:15PM, 14 Feb 20 5:15PM Donvale   v   Kew Junior Green Rieschiecks Reserve (Oval 1)  
7 Feb 20 5:15PM, 14 Feb 20 5:15PM Clifton Hill Red   v   Edinburgh Burgundy Ramsden Street Oval and Pavilion  
7 Feb 20 5:15PM, 14 Feb 20 5:15PM Box Hill   v   Balwyn/Deepdene Bennettswood Reserve (South Oval)  
Round 9
21 Feb 20 5:15PM, 28 Feb 20 5:15PM Kew Junior Green   v   Box Hill Hays Paddock (North Oval)  
21 Feb 20 5:15PM, 28 Feb 20 5:15PM Glen Iris Wyer   v   Clifton Hill Red Dorothy Laver Reserve (East Oval Saxby Rd)  
21 Feb 20 5:15PM, 28 Feb 20 5:15PM Ashburton Willows Blue   v   Donvale Ferndale Park  
21 Feb 20 5:15PM, 28 Feb 20 5:15PM Balwyn/Deepdene   v   Richmond Union Yellow Balwyn Park (North Oval)  
21 Feb 20 5:15PM, 28 Feb 20 5:15PM Edinburgh Burgundy   v   Burwood Black Sir Herbert Olney Oval  

Fixture Last updated: 10 Oct 19 3:43PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.

Select Grade:
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM
VSDCA:East/West 1st XI 1 5 Oct 19
12 Oct 19
Balwyn
   def by  
Williamstown
VSDCA:East/West 2nd XI 1 12 Oct 19
Williamstown
   drew  
Balwyn
VSDCA:South/East 3rd XI 1 5 Oct 19
12 Oct 19
Balwyn
   def  
Moorabbin
VSDCA:South/East 4th XI 1 12 Oct 19
Moorabbin
   drew  
Balwyn
ISEC:Under 17 Sunday - Robert Ary Shield 1 13 Oct 19
Balwyn
   def  
Mazenod OC
ISEC:Under 15A (turf) Sunday - Iain Giles Shield 1 13 Oct 19
Balwyn
   def  
Brighton District (Red)
ECA:Under 14B EC Orr 1 11 Oct 19
Edinburgh Burgundy
   def  
Balwyn/Deepdene
ECA:Under 12B E R Frampton 1 12 Oct 19
Richmond Union White
   def by  
Balwyn
ECA:Under 12C RK Wilkins 1 12 Oct 19
Balwyn
   def  
Kew Junior Red
ECA:Under 12C RK Wilkins 2 19 Oct 19
Kew Junior Black
   def by  
Balwyn
ECA:Under 10 Yellow 1 12 Oct 19
Balwyn
   def by  
Kew Junior 1
ECA:Under 10 Yellow 2 19 Oct 19
Mont Albert Gold
   def  
Balwyn