Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Under 17 Sunday - Robert Ary Shield
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
13 Oct 19 8:45AM Oakleigh   def   Moorabbin (Red) Warrawee Park (Oakleigh) Final result entered and confirmed
13 Oct 19 8:45AM Mt Waverley (Birchall)   def by   Murrumbeena (Maroon) Mount Waverley Reserve Final result entered and confirmed
13 Oct 19 8:45AM Mulgrave (Red)   def by   Melbourne High School Mulgrave Reserve (Main Oval - Turf) Final result entered and confirmed
13 Oct 19 8:45AM Balwyn   def   Mazenod OC Gordon Barnard Reserve (#1 - West Oval) Final result entered and confirmed
Round 2
20 Oct 19 8:45AM, 27 Oct 19 8:45AM Melbourne High School   v   Mt Waverley (Birchall) Melbourne High School Progress result entered
20 Oct 19 8:45AM, 27 Oct 19 8:45AM Mazenod OC   v   Oakleigh Wilsons Road Reserve Progress result entered
20 Oct 19 8:45AM, 27 Oct 19 8:45AM Moorabbin (Red)   v   Mulgrave (Red) Moorleigh Community Village Reserve Progress result entered
20 Oct 19 8:45AM, 27 Oct 19 8:45AM Murrumbeena (Maroon)   v   Balwyn Murrumbeena Park (Peter Robertson Oval) Progress result entered
Round 3
3 Nov 19 8:45AM, 10 Nov 19 8:45AM Oakleigh   v   Melbourne High School Warrawee Park (Oakleigh)  
3 Nov 19 8:45AM, 10 Nov 19 8:45AM Mt Waverley (Birchall)   v   Mazenod OC Mount Waverley Reserve  
3 Nov 19 8:45AM, 10 Nov 19 8:45AM Moorabbin (Red)   v   Balwyn Moorleigh Community Village Reserve  
3 Nov 19 8:45AM, 10 Nov 19 8:45AM Murrumbeena (Maroon)   v   Mulgrave (Red) Murrumbeena Park (Peter Robertson Oval)  
Round 4
17 Nov 19 8:45AM, 24 Nov 19 8:45AM Melbourne High School   v   Murrumbeena (Maroon) Melbourne High School  
17 Nov 19 8:45AM, 24 Nov 19 8:45AM Mazenod OC   v   Moorabbin (Red) Mazenod College (Mazenod College - Oval #1)  
17 Nov 19 8:45AM, 24 Nov 19 8:45AM Mulgrave (Red)   v   Mt Waverley (Birchall) Mulgrave Reserve (Main Oval - Turf)  
17 Nov 19 8:45AM, 24 Nov 19 8:45AM Balwyn   v   Oakleigh Gordon Barnard Reserve (#2 - East Oval)  
Round 5
1 Dec 19 8:45AM, 8 Dec 19 8:45AM Oakleigh   v   Mulgrave (Red) Warrawee Park (Oakleigh)  
1 Dec 19 8:45AM, 8 Dec 19 8:45AM Mazenod OC   v   Murrumbeena (Maroon) Mazenod College (Mazenod College - Oval #1)  
1 Dec 19 8:45AM, 8 Dec 19 8:45AM Moorabbin (Red)   v   Mt Waverley (Birchall) Moorleigh Community Village Reserve  
1 Dec 19 8:45AM, 8 Dec 19 8:45AM Balwyn   v   Melbourne High School Gordon Barnard Reserve (#1 - West Oval)  
Round 6
15 Dec 19 8:45AM, 22 Dec 19 8:45AM Melbourne High School   v   Moorabbin (Red) Melbourne High School  
15 Dec 19 8:45AM, 22 Dec 19 8:45AM Mt Waverley (Birchall)   v   Balwyn Mount Waverley Reserve  
15 Dec 19 8:45AM, 22 Dec 19 8:45AM Mulgrave (Red)   v   Mazenod OC Mulgrave Reserve (Main Oval - Turf)  
15 Dec 19 8:45AM, 22 Dec 19 8:45AM Murrumbeena (Maroon)   v   Oakleigh Murrumbeena Park (Peter Robertson Oval)  
Round 7
19 Jan 20 8:45AM Oakleigh   v   Mulgrave (Red) Warrawee Park (Oakleigh)  
19 Jan 20 8:45AM Mazenod OC   v   Murrumbeena (Maroon) Mazenod College (Mazenod College - Oval #1)  
19 Jan 20 8:45AM Moorabbin (Red)   v   Mt Waverley (Birchall) Moorleigh Community Village Reserve  
19 Jan 20 8:45AM Balwyn   v   Melbourne High School Gordon Barnard Reserve (#1 - West Oval)  
Round 8
26 Jan 20 8:45AM, 2 Feb 20 8:45AM Melbourne High School   v   Mazenod OC Melbourne High School  
26 Jan 20 8:45AM, 2 Feb 20 8:45AM Mt Waverley (Birchall)   v   Oakleigh Mount Waverley Reserve  
26 Jan 20 8:45AM, 2 Feb 20 8:45AM Mulgrave (Red)   v   Balwyn  
26 Jan 20 8:45AM, 2 Feb 20 8:45AM Murrumbeena (Maroon)   v   Moorabbin (Red) Murrumbeena Park (Peter Robertson Oval)  
Round 9
9 Feb 20 8:45AM, 16 Feb 20 8:45AM Oakleigh   v   Mazenod OC Warrawee Park (Oakleigh)  
9 Feb 20 8:45AM, 16 Feb 20 8:45AM Mt Waverley (Birchall)   v   Melbourne High School Mount Waverley Reserve  
9 Feb 20 8:45AM, 16 Feb 20 8:45AM Mulgrave (Red)   v   Moorabbin (Red) Mulgrave Reserve (Main Oval - Turf)  
9 Feb 20 8:45AM, 16 Feb 20 8:45AM Balwyn   v   Murrumbeena (Maroon) Gordon Barnard Reserve (#1 - West Oval)  

Fixture Last updated: 18 Oct 19 8:18AM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.

Select Grade:
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM
VSDCA:East/West 1st XI 1 5 Oct 19
12 Oct 19
Balwyn
   def by  
Williamstown
VSDCA:East/West 2nd XI 1 12 Oct 19
Williamstown
   drew  
Balwyn
VSDCA:South/East 3rd XI 1 5 Oct 19
12 Oct 19
Balwyn
   def  
Moorabbin
VSDCA:South/East 4th XI 1 12 Oct 19
Moorabbin
   drew  
Balwyn
ISEC:Under 17 Sunday - Robert Ary Shield 1 13 Oct 19
Balwyn
   def  
Mazenod OC
ISEC:Under 15A (turf) Sunday - Iain Giles Shield 1 13 Oct 19
Balwyn
   def  
Brighton District (Red)
ECA:Under 14B EC Orr 1 11 Oct 19
Edinburgh Burgundy
   def  
Balwyn/Deepdene
ECA:Under 12B E R Frampton 1 12 Oct 19
Richmond Union White
   def by  
Balwyn
ECA:Under 12C RK Wilkins 1 12 Oct 19
Balwyn
   def  
Kew Junior Red
ECA:Under 12C RK Wilkins 2 19 Oct 19
Kew Junior Black
   def by  
Balwyn
ECA:Under 10 Yellow 1 12 Oct 19
Balwyn
   def by  
Kew Junior 1
ECA:Under 10 Yellow 2 19 Oct 19
Mont Albert Gold
   def  
Balwyn