Share:
 

Match Details

Season 
Round 
Grade 
Other matches in this round 
Viewing Format
Eastern Cricket Association - Under 16A A G Grace
Round 9 - Fri 23 Feb 2018 (5:15PM), Fri 2 Mar 2018 (5:15PM)
Deepdene BearsdefBurwood Cricket Club
Venue: Stradbroke Park NorthMatch ID: 2770699
Umpires: Umpire1: David Miller  
Scorers:  Not specified
Result: Deepdene Bears WON FIRST INNINGS   Status: UNOFFICIAL   Points: Deepdene Bears: 6.00   Burwood Cricket Club: .00 
Toss won by: Deepdene Bears Batted first: Deepdene Bears
1st Innings
1st Innings - Deepdene Bears
R BF Min 4s 6s
c ? b T Sellers
19
0 0
c ? b JJ Miller
10
0 0
not out
24
0 0
not out
21
0 0
c ? b W Mendes
20
0 0
c ? b W Mendes
7
0 0
c ? b W Mendes
0
0 0
c ? b N Bennett
0
0 0
c ?
42
0 0
run out
12
0 0
dnb
dnb
Extras
(nb 11, w 2, b 1, lb 4)
18
Total
8/173 (cc)
Overs
45.0
FOW: 36 (A Hart) 47 (T Sheehan) 106 (J Wise)
Bowling O M W R Nb Wd
N Bennett 7.0 1 1 28 0 0
JH Stacey 8.0 1 0 26 0 0
T Sellers 6.0 0 1 23 0 0
JJ Miller 4.0 0 1 7 0 0
J Ritchie 6.0 0 0 29 0 0
S Arthur 5.0 0 0 12 0 0
L Davis 3.0 0 0 18 0 0
W Mazza 3.0 0 0 12 0 0
W Mendes 3.0 0 4 13 0 0
Fielding c ro as ro unas st
J Ritchie 1 0 0 0
T Sellers 2 0 0 0
JH Stacey 1 0 1 0
W Mendes 1 0 0 0
W Mazza 2 0 0 0
1st Innings - Burwood Cricket Club
R BF Min 4s 6s
b J Wise
4
0 0
c L Fitzpatrick b L Kelvie
75
7 0
b H Free
9
0 0
run out (L Fitzpatrick)
6
0 0
retired not out
9
0 0
c H Free b L Kelvie
5
0 0
st H Free b T Johnston
5
0 0
c L Fitzpatrick b T Sheehan
2
0 0
not out
1
0 0
c L Fitzpatrick b W Nelson
3
0 0
c & b T Sheehan
0
0 0
not out
1
0 0
Extras
(nb 7, w 2, b 0, lb 1)
10
Total
9/130 (cc)
Overs
45.0
Bowling O M W R Nb Wd
AJ Molden 4.0 1 0 7 0 0
J Wise 4.0 0 1 13 0 0
H Free 3.0 1 1 11 0 0
W Doquile 2.0 0 0 9 0 0
L Fitzpatrick 4.0 1 0 12 0 0
S O'Shannassy 5.0 0 0 25 0 0
N Niall 5.0 0 0 20 0 0
L Kelvie 6.0 0 2 18 0 0
T Johnston 4.0 2 1 6 0 0
T Sheehan 4.0 3 2 1 0 0
W Nelson 3.0 2 1 4 0 0
A Hart 1.0 0 0 3 0 0
Fielding c ro as ro unas st
T Sheehan 1 0 0 0
L Fitzpatrick 3 0 1 0
H Free 1 0 0 1
* Captain
+ Wicketkeeper
Other details:


Select Grade:
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM  
VSDCA:North/East 1st XI 1 6 Oct 18
13 Oct 18
Bayswater
   def  
Balwyn
VSDCA:North/East 2nd XI 1 13 Oct 18
Balwyn
   def  
Bayswater
VSDCA:South/East 3rd XI 1 6 Oct 18
13 Oct 18
Bayswater
   def  
Balwyn
VSDCA:South/East 4th XI 1 13 Oct 18
Balwyn
   def by  
Bayswater
ISEC:Under 17 Sunday - Robert Ary Shield 1 14 Oct 18
Murrumbeena Gold
   def  
Balwyn
ISEC:Under 15A (turf) Sunday - Iain Giles Shield 1 14 Oct 18
Balwyn
   def by  
Mt Waverley Viccars
ECA:Under 14B EC Orr 1 12 Oct 18
Balwyn / Deepdene
   def by  
Glen Iris Wyer
ECA:Under 12C RK Wilkins 1 13 Oct 18
Ashwood
   def by  
Balwyn
ECA:Under 12C RK Wilkins 2 20 Oct 18
Edinburgh Maroon
   drew  
Balwyn
ECA:Under 10 Blue 1 13 Oct 18
Balwyn
   def  
Edinburgh White
ECA:Under 10 Blue 2 20 Oct 18
Balwyn
   drew  
Clifton Hill