Bud Walder Medal 2015

The coveted Bud Walder Medal will be held at 12pm Sunday 8th of March LIVE from Balwyn Park! There's a new voting system this year, with all players voting, Read more

Bawlyn Cricket Club Presentation Night

Mark it in your calendar - Balwyn Cricket Clubs night of nights will again be held at MCC Kew Sports Club. Read more

Next Club Events

Bud Walder Medal 2015
The coveted Bud Walder Medal will be held at 12pm Sunday 8th of March LIVE&...
Bawlyn Cricket Club Presentation Night
Mark it in your calendar - Balwyn Cricket Clubs night of nights will again ...
GRADE RND HOME TEAM   AWAY TEAM Venue
Under12B 9
Balwyn
127
   IN PROGRESS  
Kew Red
Kingswood College 
North/West 4th XI 12
Balwyn
5/32
   IN PROGRESS  
Preston
155
Gordon Barnard Reserve 
North/West 1st XI 12
Preston
9/152
   IN PROGRESS  
Balwyn
Preston City Oval 
North/West 3rd XI 12
Preston
9/284(cc)
   IN PROGRESS  
Balwyn
Crispe Park 
North/West 2nd XI 12
Balwyn
1/44
   IN PROGRESS  
Preston
112
Balwyn Park 
Under 12C RK Wilkins 13
Bulleen
3/102(cc)
   def  
Balwyn
6/69(cc)
Bulleen Park No 3 
Under 10 Gold 13
Balwyn
9/43(cc)
   def by  
Canterbury Yates
8/144(cc)
Balwyn Park South 
Under 14B F J Dobeli Shield 9
Clifton Hill
   IN PROGRESS  
Balwyn Gold
8/143(cc)
Fairlea West Oval 
Under 12C RK Wilkins 12
Balwyn
   drew  
North Balwyn Red
Balwyn Park South 
Under 10 Gold 12
Boroondara Liccheni
   drew  
Balwyn
Fairveiw Park 
Under12B 8
Burwood Uniting Canterbury
   drew  
Balwyn
168
Lynden Park (Lower) 
North/West 4th XI 11
Brunswick
6/359(cc)
   drew  
Balwyn
4/231
Holbrook Reserve 
North/West 2nd XI 11
Brunswick
115
   def by  
Balwyn
7/198
A.G. Gillon Oval 
North/West 3rd XI 11
Balwyn
133
   def by  
Brunswick
8/244(cc)
Gordon Barnard Reserve 
North/West 1st XI 11
Balwyn
2/121 and 6/106
   def  
Brunswick
119 and 104
Balwyn Park 

Choose A Membership...

Like us on Facebook

RankNameRunsGradeRound
1 Vivek Sreenivasan159North/West 4th XI11
2 Geoff M Kiker150North/West 2nd XI1
3 Geoff M Kiker141North/West 2nd XI10
4 Liam J Murphy126North/West 1st XI9
5 David J Bell119North/West 2nd XI10
6 Elliott Brandon-Jones105JC Craig Under 15 North Group1
7 Alexander J Young102North/West 2nd XI5
8 Elliott Brandon-Jones101JC Craig Under 15 FinalsQF
9 Liam J Murphy100North/West 1st XI7
10 Daniel C Clarke98North/West 2nd XI2
View all statistics

Follow us on Twitter