Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Victorian Sub-District Cricket Association - North/East 1st XI
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM), Sat 27 Oct 2018 (1:00PM)
BalwynvBox Hill
Umpires: Umpire1: Patrick Mathews  Umpire2: Michael Moore  
Scorers:  Not specified
Duckworth, Steven K (c)
Carey, Mitchell T
Carlin, Harris J
Crawford, Nick
Janes, Adam P
Kiely, Daniel J
Lester, Nathan (+)
Looker, Guy R
Lowrie, James E
Maguire, Flynn
Martinich, Peter V
 
Coach: Duckworth, Steven K
Team Manager: Martinich, Rod
Scorer: Martinich, Rod
 
Eccles, Brodie (+)
Rizio, James
Smith, Jarrod R
Davidson, Luke W
Newman, Tom
Vozzo, Michael (c)
Nikolic, Blake
Rayner, Hayden J
Wotherspoon, Steve
Saeed, Muhammad
King, Brendan
Victorian Sub-District Cricket Association - North/East 2nd XI
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM), Sat 27 Oct 2018 (1:00PM)
Box HillvBalwyn
Venue: Box Hill City OvalMatch ID: 2872339
Umpires: Umpire1: Abir Mahmud Udoy  Umpire2: Neill Murray  
Scorers:  Not specified
Barelli, Tom
Kumar, Rajiv N
McMahon, Cameron (c)
Robinson, Brady P
Broadley, Craig
Virdi, Manraj S
Gerny, Campbell
West, Jayden (+)
Faraz, Muhammad
Traczewski, Pascal
McLaren, Jack
Blake, Sam
 
Kennon, Clinton B (c)
Bell, David J
Ellingworth, Jackson
Greene, Dominic J
Jones, Matthew F
Kabier, Tabark
Kerr-Lawley, Declan (+)
Kiker, Geoff M
Michael, Kieran A
Rulach, Brandon
Strybosch, Jack
Thiele, Ben K
 
Coach: Duckworth, Steven K
Victorian Sub-District Cricket Association - South/East 3rd XI
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM), Sat 27 Oct 2018 (1:00PM)
BalwynvBox Hill
Umpires: Umpire1: Stephen Hardie  Umpire2: Vinodh Sounder Rajan  
Scorers:  Not specified
Hoornweg, Brendan
Jacob, Jacob
Letcher, Michael L (c)
Kurukulasuriya, Melan V
Thiele, Jon J
Toppi, Julian
Houston, Will C
Houston, Dan C
Gleeson, John J (+)
Khuram, Sunny
Raza, Hasan
Ramjee, Deelan
 
Coach: Duckworth, Steven K
 
Kenealy, Nicholas (+)
Barro, Michael
Reid, Tim (c)
Kukuruzovic, Luke
Arnberger, James
Hazeldine, Zachary
Bandi, Somil
Hammond, Ben
Hodges, Matthew
Goyal, Pritesh
Shiraz, Abdullah
Clay, Jayden
Victorian Sub-District Cricket Association - South/East 4th XI
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM), Sat 27 Oct 2018 (1:00PM)
Box HillvBalwyn
Venue: Springfield Park (West Oval)Match ID: 2872814
Umpires: Umpire1: Des Thornton  
Scorers:  Not specified
Comte, Glenn M
Blake, David
Flinn, Steven R
Robertson, Peter (c)
Hubber, Brant
Buckingham, Jordan (+)
Helmot, Jack
Flinn, Nathan G
Bagga, Anoop K
Goela, Dhruv
Shah, Niraj
Shahani, Geet
 
Hughes, Paul H
Sprague, Griffin S
Sheehan, Oliver
Botes, Ryno (+)
Strybosch, Ronan
Strybosch, Lachlan (+)
Sprague, Pryce
Greene, Simon
Strybosch, David (c)
Khar, Taleb
Singh, Sukhjinder
Fisher, Shaun
 
Coach: Duckworth, Steven K
Inner South East Cricket - Under 17 Sunday - Robert Ary Shield
Round 2 - Sun 21 Oct 2018 (8:45AM), Sun 28 Oct 2018 (8:45AM)
BalwynvMHSOB
Umpires: Umpire1: Shivashankar Ranjit  
Scorers:  Not specified
Knight, Jack
Taylor, Cooper
Miller, Jacob J
Sheehan, Oliver
Mummery, Jonathon A (c) (+)
Carlin, Harris J
Rao, Neshant
Bhardwaj, Aryaman
Perera, Ben
Hughson, Roy
Crawford, Nick
Mazza, William
 
Coach: Sheehan, Andrew
Team Manager: Carlin, Vaughan
 
Rajapaksa, Rivin
Challa, Swapnil
Sehgal, Akshat
Panditharatne, Vishal (+)
Patil, Ruturaj
Lynch, Peerson M
Kothari, Divya (c)
Prakash, Ashwin
Redhu, Dhruv
Wearn-Jarvis, Ted
Anaan, Nafi
Zafar, Ihraam
Jha, Devashish
 
Coach: Fall, Warren
Inner South East Cricket - Under 15A (turf) Sunday - Iain Giles Shield
Round 2 - Sun 21 Oct 2018 (8:45AM), Sun 28 Oct 2018 (8:45AM)
MoorabbinvBalwyn
Venue: Moorleigh Community Village ReserveMatch ID: 3018197
Umpires: Umpire1: Glenn Ruger  
Scorers:  Not specified
Paul, Aaron (c)
Sundararajan, Abhisheik
Pedro, Caleb J
Thomas, Tarik
Eshwara, Minro
De Zilwa, Grehem
Samarakoon, Kushan (+)
Pandithakoralege, Traveen
HEATH, CALLUM J
Rajeshbabu, Rahul
Bakshi, Ansh S
Obaid, Mohammad
 
Coach: Paul, Reuben
 
Reidy, Lachlan M
Rice, Kieran W
Cassidy-Welch, Timothy
Lyndon, Jack
Hugo, Adam
Dias, Maximilian
De Silva, Pasandul
Strybosch, Lachlan
Khuwaja, Aayrub
Grandy, Ashton (+)
Baddon, Fraser A (c)
Audley, Thomas
 
Coach: Lester, Nathan
Team Manager: Janes, Adam P
Eastern Cricket Association - Under 14B EC Orr
Round 2 - Fri 19 Oct 2018 (5:15PM), Fri 26 Oct 2018 (5:15PM)
Balwyn / DeepdenevCamberwell Magpies
Venue: Balwyn Park (North Oval)Match ID: 3022040
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Mahadeva, Barathan (+)
Sheehan, Matthew
Thorn, Nicholas
Lydon, Zacharias
Alexander, Walter
Ewart, James
Wong, Thomas
Greene, Simon (c)
Chilcott, James
Carrozza, Riley
Redfern, Tadhg
Faranda, Tyler
Sergi, Sebastain
Healey, Francis
 
Coach: Chilcott, Mark
 
Langlands, Jack (+)
Hayes, Leo
Smith, Thomas
O'Brien, James
Edney, Samuel
Alleva, James
Jackson, Samuel
Best, Luka
Duncan, Hugh (c)
Karpathakis, Alexander
Ley, Benjamin
 
Coach: Ross, Alexander R
Eastern Cricket Association - Under 12C RK Wilkins
Round 3 - Sat 27 Oct 2018 (8:30AM)
Kew Junior OrangevBalwyn
Venue: Willsmere ReserveMatch ID: 3040121
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Charman, Tom
Kolah, Payan
Phillips, Oliver
Harris, Charlie
Shirley, Oscar
Bowtell, Tom
Ash-Grimm, Lachlan
Cunningham, Xavier
Sammartino, Joe
Board, Patrick
 
Coach: Willems, Jude
Team Manager: Cunningham, John
 
Team not available
Eastern Cricket Association - Under 10 Blue
Round 3 - Sat 27 Oct 2018 (8:30AM)
BalwynvTrinity Willison Gold
Venue: Balwyn Park (North Oval)Match ID: 3040177
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available